Domki Letniskowe Drewniane Ceny

Niejednokrotnie decydujemy się na drewniane domki letniskowe nie tylko ze względu na piękny wygląd i stosunkowo niskie ceny, ale także za wiele ich dobroczynnych właściwości. Czy domy z drewna aż tak dobrze wpływają na organizm człowieka? Otóż jak się okazuje ten naturalny surowiec, który od zawsze ułatwiał ludziom przetrwanie, nie tylko umożliwia podtrzymanie ognia, ale też stanowi ciepły, przytulny i przede wszystkim zdrowy materiał do budowy domów. Domki letniskowe jak i całoroczne charakteryzują się też stosunkowo niską ceną. Wydaje się ona tym niższa im więcej dowiemy się na temat wyjątkowych właściwości drewna.

Oprócz oczywistych zalet jakimi są: wytrzymałość, odporność na wpływ czynników pogodowych, ładna prezencja, małe zagrożenie wilgocią czy szkodnikami, na co warto zwrócić uwagę to rewelacyjny wpływ na zdrowie człowieka. Naturalne drewno posiada zdolność do samoregulacji wilgotności oraz temperatury wewnątrz, tworząc tym samym przyjazny mikroklimat.  Drewniane domki letniskowe jak i całoroczne są przyjazne dla alergików. W skład ceny konstrukcji nie wejdzie z pewnością zdrowie użytkowników. Wręcz przeciwnie, ułatwi funkcjonowanie mającym problemy z układem oddechowym. Domy z bali, wykonane z drewna gatunków pochodzących z surowych klimatów np. świerku syberyjskiego czy cedru, charakteryzują się wysoką sterylnością. Dzięki ciężkim warunkom w jakich wzrastają mają bardzo wysoką wytrzymałość, co przekłada się na zdolności izolacyjne. Szacuje się, że powietrze w domach z cedru jest niemal sterylne. W 1m3 znajdziemy jedynie od 200 do 300 komórek bakteryjnych, natomiast w salach operacyjnych dopuszcza się by ich liczebność osiągała poziom 1000.

Jak widać cena drewnianych domków zarówno letniskowych, jak i tych na co dzień to nie tylko koszty budowy, ale też zdrowia. Szacuje się, że funkcjonowanie w takich warunkach zdecydowanie zmniejsza zachorowalność na przeziębienia, czy grypę. Dzięki temu nie ucierpi nasza kieszeń.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.